Project Description

Trądzik Wrocław

Trądzik – Wrocław

LECZENIE TRĄDZIKU I BLIZN POTRĄDZIKOWYCH WE WROCŁAWIU

Trądzik, znany również jako: trądzik pospolity, trądzik różowaty, trądzik guzkowo-torbielowaty, zapalenie mieszków włosowych, torbiele, pryszcze, czyraki, przebarwienia, plamy, pryszcze, zaskórniki. Trądzik to stan skóry w wieku młodzieńczym i dorosłym, który objawia się na twarzy i ciele z widocznymi pryszczami i zaczerwienieniem.

Jeśli trądzik wpływa również na Twoje życie, Klinika Dermatologii Wrocław Happyderm może pomóc i dobrać zarówno medyczne, jak i laserowe leczenie trądziku w naszej wrocławskiej klinice przeciwtrądzikowej. Nasi dermatolodzy zajmujący się trądzikiem mogą zaoferować Ci profesjonalne leczenie z bardzo dużą szansą na trwałe zlikwidowanie Twojego trądziku.

Nie pozwól, aby trądzik zdominował Twoje życie, skontaktuj się z nami i pozwól nam zadbać o Twoją skórę.

CO TO JEST TRĄDZIK?

Trądzik Wrocław

Trądzik  jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry w Polsce, który dotyka większość ludzi w pewnym momencie ich życia, jednak nasilenie i długość pojawiania się i trwania zmian są różne. Trądzik to stan zapalny skóry, który prowadzi do przetłuszczania się skóry i powstawania plam i zaskórników na skórze. U wielu Pacjentów trądzik trwa tylko przez krótki czas w okresie dojrzewania, kiedy poziom hormonów zmienia się, jednak dla niektórych skutki trądziku utrzymują się znacznie dłużej i mogą powodować ból, blizny i zakłopotanie.


Trądzik
charakteryzuje się występowaniem zaskórników i  cyst . Pojawia się na tłustych i owłosionych obszarach, takich jak twarz, klatka piersiowa i plecy. Trądzik jest spowodowany kombinacją nadczynności gruczołów tłuszczowych, hormonów i infekcji bakteryjnej. Podobnie jak w przypadku większości chorób skóry, trądzik może wpływać na pewność siebie i powodować niską samoocenę. Może pozostawiać blizny.

JAK WYGLĄDA TRĄDZIK?

Głównym objawem trądziku jest pojawienie się dużej ilości plam na skórze. Trądzik może rozwijać się na twarzy, plecach i klatce piersiowej i jest połączeniem zaskórników, stanów zapalnych, torbieli i krost. W niektórych ciężkich przypadkach może to również dotyczyć skóry głowy, pach i pachwin. Bardziej dotkliwy trądzik może pozostawić blizny, które mogą być czymś przypominającym jamę, krater lub wyboistą płaszczyznę. Aby uniknąć blizn, konieczne jest leczenie trądziku przed tym etapem.

JAK MOŻE WPŁYWAĆ NA MNIE TRĄDZIK – Wrocław?

Trądzik o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu wpływa zarówno na organizm fizycznie, jak i na samopoczucie psychiczne.

FIZYCZNE SKUTKI TRĄDZIKU we Wrocławiu

Poważny trądzik może pozostawić blizny, które mogą być podobne do wgłębień i kraterów. Ten rodzaj trądziku może wymagać szybkiego i skuteczniejszego leczenia, aby być pewnym, że skóra pozostanie wolna od skaz.

PSYCHOLOGICZNE SKUTKI TRĄDZIKU

Oczywiście skazy, ślady lub pryszcze wokół naszej twarzy mogą sprawić, że będziemy świadomi tego, jak wyglądamy wśród rówieśników i kolegów, a to może wpłynąć zarówno na naszą pewność siebie, jak i nastrój.

ZABIEGI NA TRĄDZIK

Trądzik Wrocław

Trądzik zwykle ustępuje po roku lub dwóch, więc pierwszą linią leczenia jest po prostu stłumienie stanu zapalnego, do czasu aż trądzik zniknie naturalnie. Leczenie może obejmować stosowanie balsamó lub tabletek, takich jak antybiotyki lub supresję hormonów w postaci pigułki antykoncepcyjnej (tylko dla kobiet). Jednak trądzik, który będzie działał oszpecająco, powodował bliznowacenie lub był długotrwały, powinien zostać  sklasyfikowany jako ciężki. Będzie też wymagał silniejszego leczenia. W Happyderm Wrocław Centrum leczenia trądziku jesteśmy w stanie znaleźć leki i zastosować leczenie, które będzie dawać duże szanse na wyleczenie trądziku i uniknięcie tych powikłań.

Oferujemy szereg zabiegów leczniczych specjalnie dla tych, którzy cierpią na trądzik lub blizny potrądzikowe, ale ponieważ jest to złożony stan o różnym stopniu nasilenia, nasz dermatolog doradzi podczas konsultacji najbardziej odpowiedni plan leczenia trądziku Wrocław. Dermatolog prowadzący omówi z Tobą korzyści i potencjalne skutki uboczne każdego zabiegu lub procesu leczniczego, który może być dla Ciebie odpowiedni, umożliwiając podjęcie wspólnej decyzji o tym, jak dbać o skórę.

Nasi dermatolodzy trądzikowi z wrocławskiej kliniki Happyderm – centrum leczenia trądziku Wrocław mogą zaoferować Pacjentom skuteczne, specjalistyczne leczenie trądziku, aby pomóc wyleczyć lub kontrolować ich chorobę. Aby uzyskać więcej informacji na temat trądziku, zapoznaj się  z naszą krótką informacją dla Pacjentów – tutaj.

LECZENIE TRĄDZIKU MEDYCZNEGO

Pierwszą linią leczenia w wielu przypadkach trądziku jest po prostu stłumienie stanu zapalnego, aż do zniknięcia trądziku. To leczenie może obejmować balsamy lub tabletki, takie jak miejscowe retinoidy, doustne lub miejscowe antybiotyki lub supresję hormonów w postaci pigułki antykoncepcyjnej (tylko dla kobiet). Lekarze dermatolodzy w Happyderm są w stanie przepisać leki doustne, które mają duże szanse na wyleczenie zmian trądzikowych.

LASEROWE ZABIEGI NA TRĄDZIK

Lasery mogą być stosowane w leczeniu zaczerwienień i żył nitkowatych, które są często związane z trądzikiem i trądzikiem różowatym. Leczenie trądziku laserem działa przy użyciu silnego światła, które niszczy bakterie powodujące trądzik, a także usuwa naczynia krwionośne, które powodują zaczerwienienie. Lasery stymulują produkcję kolagenu, zabijają bakterie i ograniczają produkcję sebum z gruczołów łojowych w skórze. Jest to bezpieczne i nieinwazyjne leczenie. Ważne jest jednak przejście serii zabiegów. Za pomocą laserów jesteśmy również w stanie „odmłodzić skórę”. Laser frakcyjny – czytaj więcej tutaj.

Oferujemy szereg zabiegów przeciwtrądzikowych specjalnie dla tych, którzy cierpią na trądzik lub blizny potrądzikowe, ale ponieważ jest to złożony stan o różnym stopniu nasilenia, nasi dermatolodzy doradzą podczas konsultacji najbardziej odpowiedni plan leczenia.

Nasi dermatolodzy trądzikowi z naszej kliniki dermatologii Happydermwe Wrocławiu mogą zaoferować pacjentom skuteczne, specjalistyczne leczenie trądziku, aby pomóc wyleczyć lub kontrolować ich chorobę.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY ZAREZERWOWAĆ KONSULTACJĘ W PORADNI LECZENIA TRĄDZIKU
ZADZWOŃ DO NAS, ABY ZAREZERWOWAĆ WIDEOKONSULTACJĘ LECZENIA TRĄDZIKU

CZY WIESZ TO O TRĄDZIKU?

Twoja dieta może mieć duży wpływ na nasilenie Twojego trądziku, ale także skuteczność leczenia trądziku. Badania wykazały, że wysokie spożycie węglowodanów i produkty mleczne są powiązane z trądzikiem. Należy jednak pamiętać, że sama zmiana diety nie oznacza wyleczenia trądziku – to tylko potencjalne rozwiązanie wspierające leczenie trądziku. Wszelkie zmiany w diecie należy skonsultować z lekarzem przed wprowadzeniem drastycznych zmian.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ TRĄDZIK?

Pierwszą linią leczenia w wielu przypadkach trądziku jest po prostu stłumienie stanu zapalnego, aż do zniknięcia trądziku. To leczenie może obejmować balsamy lub tabletki, takie jak miejscowe retinoidy, doustne lub miejscowe antybiotyki lub supresję hormonów w postaci pigułki antykoncepcyjnej (tylko dla kobiet). Lekarze dermatolodzy w Happyderm mogą przepisać leki doustne, które mają duże szanse na wyleczenie zmian trądzikowych.

CO MOGĘ ZROBIĆ, JEŚLI MAM TRĄDZIK?

Konsultanci dermatolodzy posiadają wieloletnie doświadczenie w ocenie, diagnostyce i leczeniu trądziku. Wizyta u jednego z naszych lekarzy dermatologów jest prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem leczenia trądziku.

KOGO DOTYKA TRĄDZIK?

Trądzik występuje bardzo często u nastolatków i młodszych dorosłych. Około 80% populacji Polski między 11 a 30 rokiem życia cierpi na trądzik. Trądzik występuje najczęściej u dziewcząt w wieku od 14 do 17 lat oraz u chłopców w wieku od 16 do 19 lat.
Większość ludzi ma trądzik przez kilka lat, zanim ich objawy zaczną ustępować wraz z wiekiem. Trądzik często znika, gdy osoba ma około 20 lat. W niektórych przypadkach trądzik może trwać w dorosłym życiu. Około 3% dorosłych ma trądzik w wieku powyżej 35 lat.

CZY TRĄDZIK JEST SPOWODOWANY ZŁĄ HIGIENĄ?

Nie. Zła higiena nie powoduje trądziku. Codzienne oczyszczanie skóry i cotygodniowe złuszczanie może pomóc w zapobieganiu zatykaniu się porów, to podejście jest przydatne zarówno dla osób z trądzikiem, jak i bez.

CZY TRĄDZIK JEST DZIEDZICZNY?

Tak, trądzik występuje w rodzinach, więc jeśli twoja matka i ojciec cierpieli na trądzik, jest to bardziej prawdopodobne, że Ty również będziesz go miał/a.

CZY TRĄDZIK ZNIKNIE SAM?

Trądzik dotyka większości ludzi w pewnym momencie ich życia i zwykle ustępuje samoistnie, zwykle w wieku młodzieńczym. Jeśli trądzik nadal występuje w wieku dorosłym, może być konieczne leczenie, aby pomóc kontrolować trądzik lub zmniejszyć blizny potrądzikowe.

CZY BLIZNY POTRĄDZIKOWE SĄ TRWAŁE?

Blizny są częścią naturalnego procesu gojenia się skóry po jej uszkodzeniu, a w przypadku trądziku są spowodowane otarciami w miejscach na twarzy. Większość blizn potrądzikowych zniknie samoistnie, jednak w przypadku trwałych blizn oferujemy szereg zabiegów zmniejszających ich wygląd, takich jak np. frakcyjny resurfacing laserowy.

CO MOGĘ ZROBIĆ, ABY POMÓC MOJEMU TRĄDZIKOWI?

Rzeczy, które możesz zrobić samodzielnie, aby pomóc w pozbyciu się trądziku, obejmują:

  • Mycie twarzy raz lub dwa razy dziennie łagodnym mydłem i ciepłą wodą. Ważne jest, aby nie myć zbyt mocno twarzy, ponieważ może to podrażnić skórę.
  • Regularnie myj włosy i trzymaj je z dala od twarzy
  • Staraj się nie nakładać zbyt dużo makijażu i upewnij się, że został całkowicie usunięty przed pójściem spać.

CZY POWINIENEM WYCISKAĆ SWOJE ZMIANY SKÓRNE?

Nie. Ściskając plamy  narażamy się na powstawanie blizn.

CZY PASTA DO ZĘBÓW POMAGA USUWAĆ ZMIANY?

Nie zaleca się nakładania pasty do zębów na zmiany, aby pomóc się ich pozbyć. Mimo że pasta do zębów jest antybakteryjna, zawiera również substancje, które mogą uszkodzić lub podrażnić skórę, pogarszając objawy trądziku. Umów się na konsultację z jednym z naszych doświadczonych dermatologów, którzy doradzą Ci właściwy zabieg dla Twojej skóry.

DLACZEGO WYBRAĆ KLINIKĘ DERMATOLOGII HAPPYDERM trądzik Wrocław?

Odpowiedni dermatolog jest ważny, zwłaszcza, gdy masz przewlekłą chorobę skóry, która wymaga ciągłego leczenia. Chcemy, abyś czuł się pewnie, że zapewniamy Ci najlepszą możliwą opiekę. Chcemy również, abyś czuł się jak komfortowo w naszej klince ze swoim dermatologiem.

Klinika Dermatologii Happyderm specjalizuje się w schorzeniach skóry, włosów i paznokci. Naszym celem jest zapewnienie wszelkiej opieki, której potrzebujesz, gdy doświadczasz tego rodzaju problemów. Chcemy ułatwić Ci dostęp do najlepszej jakości leczenia i wsparcia we Wrocławiu.

Klinika jest dogodnie zlokalizowana w centrum Wrocławia, więc wizyta u dermatologa jest bardzo prosta. Zapraszamy.

Skonsultuj się z lekarzem

Zadzwoń lub napisz do nas. Na pewno uda się umówić z lekarzem i rozpocząć właściwe leczenie lub może wykluczyć niepokojącą diagnozę. Mamy doświadczenie i z pewnością udzielimy najlepszej pomocy. Zapraszamy do kontaktu.

POZNAJ INNE CHOROBY

Poczytaj o innych objawach i dolegliwościach, aby wiedzieć więcej i mniej się denerwować w sytuacji, kiedy nie ma kogo o to spytać. Mnogość objawów może być myląca, ale czasem taka wiedza się przydaje.

OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

Dziękujemy Państwu za dotychczas okazane zaufanie i prosimy o dzielenie się Państwa opiniami o naszej pracy  z innymi. Szanujemy wszystkie zdania i cieszymy się bardzo z każdej nawet najdrobniejszej pozytywnej uwagi, co motywuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

…po długim okresie niewłaściwego leczenia w końcu po dwóch tygodniach wszystko przeszło. Bardzo dziękujemy.

Gabrysia

Niesamowita, kompetentna, przesympatyczna, ciepła, empatyczna, wspaniała Pani Doktor! Moja wizyta trwała aż godzinę! Pierwszy raz spotkałam się z tak długą konsultacją dermatologiczną, bardzo szczegółowy wywiad, dokładne badanie, rozmowa, szukanie rozwiązań, myślę, że pierwszy raz uzyskałam trafną diagnozę, bez sterydów na dzień dobry…..

Magdalena

Najlepszy specjalista dermatolog, na dodatek ze świetną pamięcią. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone i rozpisane. Nie obawiam się zadać jakiegokolwiek pytania. Tak jak już ktoś napisał-lekarz od ciała i duszy. Pani doktor interesuje się pacjentem jako jednostką, a nie kolejnym tym samym przypadkiem…..

Anna