Botoks, Botox – Wrocław

Botoks, botox, redukcja zmarszczek – Wrocław | Medycyna estetyczna Wrocław – Klinika Happyderm

BOTOX WROCŁAW – NAJPOPULARNIEJSZE ZABIEGI – BOTOKS WROCŁAW
Botoks Wrocław

Botoks Wrocław – zabieg z toksyną botulinową

Toksyna botulinowa – botoks ma więcej zastosowań niż tylko w medycynie estetycznej, np. skutecznie hamuje nadmierną potliwość lub jest wykorzystywana w okulistyce do leczenia zeza.

Profesjonalne preparaty dedykowane do zastosowań w medycynie estetycznej charakteryzują się małym stężeniem substancji czynnej i nie mają wpływu na inne struktury układu nerwowego poza miejscem podania.

Wskazania do zabiegu botox

 • „lwia zmarszczka” – zmarszczki między brwiami
 • „kurze łapki” – zmarszczki wokół oczu
 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • pionowe zmarszczki  czoła
 • podnoszenie (uniesienie) kącików ust
 • zmarszczki wokół ust
 • zmarszczki nad górną wargą
 • zmarszczki palacza
 • bóle migrenowe
 • opadające brwi
 • nadpotliwość dłoni i stóp

Terapia toksyną botulinową Botoks

Redukcja zmarszczek WrocławPolecamy zabieg Botoxem zarówno kobietom jak i mężczyznom chcącym zredukować zmarszczki pojawiające się na twarzy i innych miejscach. Nie ma żadnych specyficznych wymagań ani badań diagnostycznych koniecznych do wykonania tej procedury.

Niewielkie objętości preparatu podawane są w precyzyjny sposób w kilka punktów w dedykowanym obszarze ciała. Zabieg botoks zwykle trwa  20 – 30 minut. Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną, jednakże ta procedura to najczęściej bardzo bezbolesne wspomnienie, porównywane do ugryzienia mrówki. Często stosuje się dodatkowo znieczulenie miejscowe kremem, wówczas należy stawić się na zabieg godzinę wcześniej.

Jak długo utrzymuje się efekt działania „Botoksu”?

Efekty działania zauważymy już po 4 – 7 dniach od podania ( maksymalny efekt ujawnia się w czasie do 14 dni) i możemy liczyć na utrzymanie się tych efektów przez okres około 4 – 6miesięcy ( czasem dłużej).

Kiedy należy / powinno się / można powtórzyć zabieg „Botoksu”?

Zabieg wykonujemy nie częściej niż co 3 miesiące ( unikamy w ten sposób uodpornienia się organizmu na toksynę i tym samym zmniejszenia jej działania). Można go powtarzać co 6 – 8 miesięcy.

Przed zabiegiem

Nie wymagane są specjalne przygotowania.

Po zabiegu botoks Wrocław

Zaleca się unikanie przechylania głowy w jedną stronę jak również gwałtownego schylania się ( ubieranie butów itp.) Nie należy spać na boku i należy uniknąć masowania okolic „zabiegowych”.

Przez 30 do 60 minut zaleca się ćwiczyć mięśnie mimiczne poddane zabiegowi.

Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich czynności dnia codziennego

Zobacz cennik

Botox Wrocław

BOTOKS

WROCŁAW HAPPYDERM

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach zabiegowych, proszę skontaktuj się z nami, a odpowiemy na interesujące Panią/Pana pytania.

Zapraszamy do kontaktu
Zadzwoń lub napisz do nas. Na pewno uda się wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie i termin. Nie zawsze to co oczywiste, jest najbardziej odpowiednie. Służymy pomocą i radą.

Botoks Wrocław – zabieg z toksyną botulinową – prawdy i mity

Botoks – często zadawane pytania

Jakie obszary można leczyć w Happyderm Wrocław Medycyna estetyczna Dermatologia?

Najczęstsze obszary, które wymagają leczenia, to zmarszczki brwi, zmarszczki czoła i kurze łapki (linie wokół oczu).

Mamy również doświadczenie w subtelnym liftingu lub modelowaniu obszarów twarzy, w tym brwi (w celu wymodelowania i uniesienia), linii żuchwy (w celu wyszczuplenia), uśmiechu dziąsłowego (w celu obniżenia górnej wargi i zmniejszenia widoczności górnych dziąseł), okolicy Marionetek (aby podnieść opadający uśmiech), podbródka (redukcja wgłębień), opaski na szyi (aby zmniejszyć ich widoczność), zmarszczek palacza (aby zredukować drobne zmarszczki wzdłuż górnej wargi) i zmarszczek króliczych (aby wygładzić boki nos)

Co to jest Botox?

Toksyna botulinowa jest stosowana w medycynie w Wielkiej Brytanii od 1977 roku, a w przemyśle kosmetycznym od około 20 lat. Jest to oczyszczone białko, które jest wstrzykiwane w celu tymczasowego rozluźnienia mięśni twarzy odpowiedzialnych za powstawanie linii i zmarszczek. Gdy mięśnie się rozluźniają, pokrywająca je skóra, pofałdowana, również się rozluźnia, a linie i zmarszczki wygładzają się.

Na czym będzie polegał zabieg botoks ?

Zabieg rekonturowania twarzy, zawsze zaczynamy od konsultacji, która ustala dla Ciebie właściwy zabieg. Jeśli botoks jest tym właściwym wybranym wspólnie zabiegiem, będziesz mieć możliwość poddania się zabiegowi w dogodnym wybranym późniejszym terminie lub jeśli czujesz się w pełni poinformowany i gotowy, aby kontynuować, zabieg można wykonać tego samego dnia.

Botoks Wrocław

Sam zabieg wiąże się z niewielkim dyskomfortem, ponieważ używamy tylko ultracienkich (jednorazowych) igieł i oferujemy krem ​​znieczulający (choć wielu pacjentów uważa to za niepotrzebne). Proces trwa około 15 do 30 minut. Chociaż natychmiast po zabiegu często występuje łagodne zaczerwienienie i niewielki obrzęk, zwykle ustępują one w ciągu 30 minut. Możliwe są lekkie siniaki, ale zdecydowana większość pacjentów natychmiast wraca do pracy i swoich codziennych czynności.

Efekty zaczynają pojawiać się od 3 do 14 dni po zabiegu. Zapraszamy naszych pacjentów z powrotem po dwóch tygodniach, aby obejrzeć wyniki i w razie potrzeby dokonać wszelkich drobnych korekt.

Jaka pielęgnacja jest zalecana w domu?

Prosimy pacjentów o unikanie forsownych ćwiczeń, alkoholu, nadmiernego ciepła (np. sauny) oraz masażu leczonego obszaru przez 24 godziny po zabiegu. Poza tym nie trzeba podejmować żadnych specjalnych środków ostrożności i możesz po prostu oczekiwać wyników leczenia.

Jak długo utrzymują się wyniki?

Efekty leczenia utrzymują się średnio 3-4 miesiące, choć w niektórych przypadkach można obserwować je zauważalnie dłużej. Ważne jest, aby pamiętać, że zastrzyki botoks w celu zmniejszenia zmarszczek lub zmiany kształtu twarzy nie są rozwiązaniem trwałym. Linie, zmarszczki i poprzednia forma twarzy w końcu wrócą i konieczne będą dalsze zabiegi.

Kiedy należy rozpocząć przygodę z zabiegiem botoks?

Ludzie zaczynają wykazywać oznaki starzenia w różnym wieku. Jest to w dużej mierze podyktowane genetyką i czynnikami środowiskowymi. Ponadto to, co będzie problemem dla jednej osoby, może być atrakcyjne lub nawet niezauważone przez inną. W związku z tym nie ma właściwej odpowiedzi na to pytanie. Co ważne, każda osoba jest oceniana pod kątem osobistych obaw, celów i historii medycznej. W Happyderm Medycyna estetyczna gościmy Pacjentów w wieku od dwudziestu do osiemdziesięciu lat.

Czy zabiegi botoks są bezpieczne?

Toksyna botulinowa – botox stosowany w Happyderm Wrocław został rygorystycznie przetestowany i ma solidną historię bezpieczeństwa na całym świecie, a oferowany jest dziesiątkom milionów pacjentów przez dziesięciolecia. Warto jednak pamiętać że żadne leczenie iniekcyjne nie jest pozbawione ryzyka. Zalecamy również, aby zawsze poszukiwać odpowiednio przeszkolonego i wysoko wykwalifikowanego lekarza, który będzie stosował taką formę leczenie za pomocą botoksu. W Happyderm Wrocław zabiegi sa wykonywane tylko przez wykwalifikowanych lekarzy dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej.

Kuracja przeciwzmarszczkowa
Botoks dla mężczyzn

Statystyka mówi że od lat zapotrzebowanie mężczyzn na kurację przeciwzmarszczkową wzrasta – o prawie 400% w ciągu ostatnich 20 lat. W dzisiejszych czasach kuracja przeciwzmarszczkowaw postaci zabiegów botox jest ugruntowaną częścią wielu męskich programów estetycznych. Posiadamy doświadczenie w tej materii i zapraszamy wszystkich niezdecydowanych Panów na konsultacje.

Czym różni się zabieg na męskiej twarzy od kobiecej procedury?

Redukcja zmarszczek WrocławPlan leczenia dla każdego Pacjenta w Happyderm Medycyna estetyczna Wrocław jest dostosowany do indywidualnej osoby, zgodnie z anatomią twarzy klienta i pożądanym rezultatem. Jednak szerzej mówiąc, podczas pracy z męską twarzą istnieją istotne różnice, które należy uwzględnić w spersonalizowanym podejściu. Niedoświadczeni praktycy często nie radzą sobie z tymi różnicami, ignorując zasady męskiej estetyki. W przypadku jednakowego traktowania mężczyzn i kobiet, prawdopodobny jest niestety niezadowalający wynik.

Chociaż piękno zależy od „oka patrzącego” i zmienia się w czasie, istnieją pewne obserwacje dotyczące tego, co stanowi pożądany i męski wygląd. Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę podczas leczenia męskiej twarzy, są brwi. Brwi to podstawa tak męskiego jak i kobiecego wyglądu. U Pań stosuje taką technikę podawania botoksu, aby uzyskać delikatny łuk brwiowy i dążyć do tego, aby brwi znalazły się wyżej, kilka centymetrów nad kością brwiową. Wyglądałoby to jednakże dziwnie na twarzy mężczyzny, gdzie bardziej pożądane są prostsze i niższe brwi.

Mężczyźni mogą również mieć lub preferować bardziej kwadratowe linie szczęki. Dokładne rozważenie linii anatomicznych, które składają się na anatomię męskiej twarzy, decyduje o tym, w jaki sposób zastosujemy podawany botox w celu utrzymania lub wzmocnienia takich cech w naszej Klinice Happyderm Wrocław.

Mężczyźni często mają również wyższe lub wynikające z różnych powodów, nieobecne linie włosów. Wymaga to wykonania wstrzyknięć, znacząco innych niż u kobiet,  rozciągających się aż do skóry głowy.

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni mają genetycznie większą masę mięśniową niż kobiety, a twarz nie jest wyjątkiem. Brwi i czoła u mężczyzn są zazwyczaj mocniejsze i wymagają nawet o 50% wyższej dawki botoksu, aby w pełni rozluźnić mięśnie i osiągnąć dobry wynik.

Opanowanie i praca z tymi subtelnymi różnicami twarzy, wynika ze zwracania uwagi na szczegóły i stałego doświadczenia w pracy z naszą dużą, regularną bazą klientów – Panów.

Zapraszamy na botoks we Wrocławiu.

BOTOX Alluzience WROCŁAW BOTOKS WROCŁAW

Toksyna botulinowa Alluzience czyli botoks botox Wrocław blokuje połączenia pomiędzy zakończeniami nerwów, a mięśniami, które są przez nie zaopatrywane poprzez hamowanie uwalniania neuroprzekaźnika – acetylocholiny. Skurcz danego mięśnia jest wówczas wstrzymany.

Alluzience toksyna botulinowa Botox Wrocław, pierwszy gotowy do użycia neuromodulator BoNT-A

Co odróżnia Alluzience ® od pozostałych toksyn botulinowych?

– szybszy efekt działania – mediana czasu do wystąpienia odpowiedzi po podaniu toksyny Alluzience ® zgłaszanej przez pacjentów wyniosła 2-3 dni (u niektórych pacjentów wystąpił efekt już po 24 godzinach)

– działanie do 6 miesięcy od podania leku

– nie zawiera środków konserwujących, laktozy, białka ludzkiego czy zwierzęcego

– optymalne stężenie

– uproszczony sposób podawania

ALLUZIENCE – ABO LIQUID – PIERWSZA PŁYNNA TOKSYNA BOTULINOWA TYPU A – NEUROMODULATOR ZAPROJEKTOWANY DLA MAKSYMALNEJ PRECYZJI I REZULTATÓW I DŁUŻSZEGO DZIAŁANIA W PORÓWNANIU DO STANDARDOWYCH PREPARATÓW TOKSYNY BOTULINOWEJ

Toksyna botulinowa ALLUZIENCE® ABO LIQUID to pierwszy, gotowy do użycia, płynny neuromodulator BoNT-A, jaki został wprowadzony w Europie. Toksyna botulinowa ALLUZIENCE ABO LIQUID powinna być podawana wyłącznie przez lekarza posiadającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Celem zabiegu toksyną botulinową ALLUZIENCE ABO LIQUID jest relaksacja mięśni, aby Twoja twarz wyglądała na bardziej wypoczętą i pełną blasku. Zmarszczki całkowicie lub częściowo się wygładzą a wyraz twarzy stanie się łagodniejszy przy zachowaniu naturalnej mimiki.

Toksyna botulinowa botoks Wrocław ma więcej zastosowań niż tylko w medycynie estetycznej, np. skutecznie hamuje nadmierną potliwość lub jest wykorzystywana w okulistyce do leczenia zeza.

Profesjonalne preparaty dedykowane do zastosowań w medycynie estetycznej charakteryzują się małym stężeniem substancji czynnej i nie mają wpływu na inne struktury układu nerwowego poza miejscem podania.

Wskazania do zabiegu botox Wrocław

 • „lwia zmarszczka” – zmarszczki między brwiami
 • „kurze łapki” – zmarszczki wokół oczu
 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • pionowe zmarszczki  czoła
 • podnoszenie (uniesienie) kącików ust
 • zmarszczki wokół ust
 • zmarszczki nad górną wargą
 • zmarszczki palacza
 • bóle migrenowe
 • opadające brwi
 • nadpotliwość dłoni i stóp

Terapia toksyną botulinową Botoks Wrocław

Polecamy zabieg Botoxem zarówno kobietom jak i mężczyznom chcącym zredukować zmarszczki pojawiające się na twarzy i innych miejscach. Nie ma żadnych specyficznych wymagań ani badań diagnostycznych koniecznych do wykonania tej procedury.

Niewielkie objętości preparatu podawane są w precyzyjny sposób w kilka punktów w dedykowanym obszarze ciała. Zabieg botoks Wrocław zwykle trwa  20 – 30 minut. Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną, jednakże ta procedura to najczęściej bardzo bezbolesne wspomnienie, porównywane do ugryzienia mrówki. Często stosuje się dodatkowo znieczulenie miejscowe kremem, wówczas należy stawić się na zabieg godzinę wcześniej.

Jak długo utrzymuje się efekt działania „Botoksu”?

Efekty działania zauważymy już po 4 – 7 dniach od podania ( maksymalny efekt ujawnia się w czasie do 14 dni) i możemy liczyć na utrzymanie się tych efektów przez okres około 4 – 6miesięcy ( czasem dłużej).

Kiedy należy / powinno się / można powtórzyć zabieg „Botoksu”?

Zabieg wykonujemy nie częściej niż co 3 miesiące ( unikamy w ten sposób uodpornienia się organizmu na toksynę i tym samym zmniejszenia jej działania). Można go powtarzać co 6 – 8 miesięcy.

Przed zabiegiem

Nie wymagane są specjalne przygotowania.

Po zabiegu botoksu Wrocław

Zaleca się unikanie przechylania głowy w jedną stronę jak również gwałtownego schylania się ( ubieranie butów itp.) Nie należy spać na boku i należy uniknąć masowania okolic „zabiegowych”.

Przez 30 do 60 minut zaleca się ćwiczyć mięśnie mimiczne poddane zabiegowi.

Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich czynności dnia codziennego