
SCULPTRA naturalne odmładzanie
Co to jest Sculptra ?
Sculptra to syntetyczny żel poli-mlekowy stymulujący produkcję kolagenu, który od dawna jest stosowany w różnych dziedzinach medycyny i chirurgii. Preparat Sculptra® jest biodegradowalny, resorbowalny i nieaktywny immunologicznie, a działanie polega na odbudowaniu struktury kolagenowej naszej skóry, a nie tylko na jej wypełnieniu.
Sculptra powoduje nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawia również strukturę skóry i powoduje naturalny lifting.
Możemy stosować go do:
- powiększania objętości skóry, poprawa owalu twarzy, modelowanie rysów twarzy (wolumetria),
- przywracania młodzieńczego kształtu policzkom
- wypełniania fałdów nosowo-wargowych, korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek i fałdów skórnych
- wypełniania tzw. „chomików” lub opadającego podbródka
- ograniczenia objawów starzenia się skóry, poprawa sprężystości i jędrności skóry
Sculptra działa stopniowo i stopniowo przywraca objętość. Efekt uwidoczni się w ciągu kilku tygodni, a kwas L-polimlekowy będzie w tym czasie stymulował produkcję kolagenu regenerując skórę i tworząc jej wewnętrzną stabilizację.
Efekty stopniowego działania preparatu odbierane są jako naturalny efekt poprawy jędrności skóry i nie są wiązane z odbytym zabiegiem.
Dla kogo Sculptra ?
Pacjenci już powyżej 30 roku życia obserwują cechy zaniku tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy – policzki, skronie i region nosowo-wargowy. Dla takich osób będzie to wskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu. Zabieg często również jest wybierany jako profilaktyka spowalniająca widoczne efekty starzenia się skóry.
Obszary gdzie Sculptra może być pomocna.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia piersią
- terapia sterydami
- choroby autoimmunologiczne
- choroby nowotworowe
- cukrzyca nieuregulowana
- zmiany zapalne w miejscu zabiegu
- występowanie bliznowców
- proces zapalny w miejscu zabiegu
Przebieg zabiegu Sculptra
Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego lekarza i poprzedzony konsultacją, podczas której ustalany jest plan i zakres przeprowadzenia terapii.
Czas trwania procedury to około 30 minut. W tym czasie wykonywane są nakłucia cienkimi igłami – śródskórnie lub podskórnie. Dla poprawienia komfortu zabieg wykonuje się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.
Wskazania pozabiegowe
Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka kolejnych dni należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV ( słońce i inne..), bardzo niską ( np. krioterapia) i wysoką temperaturę ( sauna..).
Działania niepożądane
Jak w przypadku innych zabiegów mogą wystąpić w miejscu podania preparatu: krwawienie, ból, zaczerwienienie, krwiak lub obrzęk. Objawy niepożądane ustępują w czasie 2-6 dni.
Efekty zabiegu
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około 4 – 6 tygodniach od wykonania procedury, a najbardziej widoczne zmiany po około 6 miesiącach i utrzymują się nawet przez ponad dwa lata. Trwałość rezultatów zależy od indywidualnych predyspozycji genetycznych i trybu życia.
Optymalny efekt uzyskuje się po przeprowadzeniu 2 lub 3 zabiegów, jednakże z zachowaniem odstępów od 6 tygodni do 6 miesięcy pomiędzy nimi.


