Kwas hialuronowy ( HA )

Substancja posiadająca właściwość wiązania cząsteczek wody i włókien kolagenowych. Kwas hialuronowy ma postać krystalicznego, elastycznego i plastycznego żelu. Łagodzi stany zapalne i dzięki budowaniu odpowiedniego nawilżenia skóry, odpowiada za jej sprężystość i jędrność.  Po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę w bardzo naturalny sposób niwelując tą niedoskonałość.

Kwas hialuronowy jest podstawowym naturalnym składnikiem skóry. Niestety jego ilość w tkankach maleje wraz z wiekiem i prowadzi do powstawania zmarszczek i zmiany objętości ( wypełnienia ) np. ust i policzków. Dostępne preparaty kwasu hialuronowego pozwalają uzupełnić jego niedobory i pobudzić procesy regeneracyjne skóry.  Wstrzyknięcie do skóry właściwej zniweluje i wypełni zmarszczki, doda objętości i wymodeluje usta, wypełni bruzdy nosowo-wargowe lub poprawi kontur twarzy. Dzięki natychmiastowym, i trwającym nawet po wchłonięciu się preparatu, rezultatom, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są obecnie jedną z częściej realizowanych procedur medycyny estetycznej.

Małe ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowych ( preparat syntetyczny) pozwala stosować preparaty kwasu hialuronowego bez konieczności wykonywania prób uczuleniowych i pozwala korzystać z tych zabiegów zarówno młodym jak i starszym pacjentom.

Szczególnie dobre efekty po zastosowaniu kwasu hialuronowego uzyskamy w przypadku:

powiększania i modelowania ust Wrocław

powiększania kości policzkowych

opadniętych kącików ust

wypełniania bruzd nosowo – wargowych Wrocław Nysa

konturowania i poprawy rysów twarzy – kwas hialuronowy 

odmładzania dłoni

redukcji zmarszczek wokół ust

modelowania nosa

Techniki podania kwasu hialuronowego mogą być różne, jednakże prawie zawsze przed zabiegiem znieczulamy obszar do którego będziemy podawać preparat.

Zabieg zazwyczaj trwa około 30 minut. Kwas podajemy cienką igłą lub kaniulą i wypełniamy/modelujemy wybrany obszar. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich czynności dnia codziennego.

Jak długo utrzymuje się efekt działania kwasu hialuronowego ?

Niwelowanie zmarszczek kwasem hialuronowym dają natychmiastowe efekty, jednak degradacja kwasu poprzez jego wchłonięcie następuje, i po około 10 – 12 miesiącach ulega on całkowitemu wchłonięciu. Możemy wówczas zabieg powtórzyć. Daje to możliwość kolejnej poprawy wybranych elementów twarzy.

Przeciwskazania do zabiegu

ciąża i okres karmienia piersią

skłonność do powstawania blizn przerostowych

miejscowe stany zapalne skóry ( np. trądzik, opryszczka )

uczulenie na składniki preparatu

niektóre choroby autoimmunologiczne

 

Kwas hialuronowy  –  po zabiegu

Zalecamy unikanie nasłonecznienia, opalania się i nagrzewania np. w saunie.

Po zabiegu korekty zmarszczek kwasem hialuronowym, a kolejnymi zabiegami stosowanymi na twarzy ( laser, Bo.to.x itp. ) powinniśmy zachować odstęp czasowy minimum 3 tygodni.

Objawy niepożądane:

Przez pierwsze 3 dni może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i ból. Czasem występuje świąd i bardzo rzadko utrzymujące się kilka tygodni zgrubienie.

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – kto może być w potrzebie?

Wypełnianie usuwanie zmarszczek Wrocław to statystycznie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w naszym mieście. Nie można się temu dziwić, ponieważ efekty działania kwasu hialuronowego wrocław są czasem nadzwyczajne.

Skóra człowieka wraz z upływającym czasem ulega procesowi starzenia – dochodzi do zaniku włókien kolagenowych. Dodatkowo negatywnie działa również ekspozycja na słońce i grawitacja, które przyczyniają się do tworzenia zmarszczek.

Tak więc takie niedoskonałości jak pogłębione bruzdy nosowo – wargowe czy  opadnięte kąciki ust mogą zostać skorygowane. Używamy do tego właśnie substancji tzw. wypełniaczy. Najważniejszym z nich wydaje się być kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy Wrocław występuje w naszym organizmie w formie hialuronianu sodu. Wydaje się, że braki można kompensować dostarczając brakujący kwas np. w postaci kremu, ale najbardziej skuteczną formą jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej i podaniem kwasu bezpośrednio do skóry za pomocą wkłuć. Kwas wykazuje różnorakie działanie np.: nawilżające, regenerujące, zapobiegające nadmiernej utracie wody przez naskórek, napinające, ujędrniające, wyrównujące koloryt skóry, odświeżające i stymulujące komórki skóry do produkcji kolagenu. Dzięki tym różnorakim efektom możemy wykonywać korekcję konturów twarzy, w tym kości policzkowych, nosa, podbródka lub skroni oraz dodawać objętości w wybranych lokalizacjach – np. miękkiej okolicy policzków.

Wypełniacze zawierające kwas hialuronowy korzystają z jego właściwości higroskopijnych, co pozwala zwiększać jego objętość nawet 500-krotnie.

Wśród zabiegów na twarz z kwasem hialuronowym, wyróżnić można przede wszystkim:

korektę nosa, korektę podbródka kwasem hialuronowym

wypełnianie zmarszczek, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

powiększenie ust

modelowanie twarzy, korekcję konturów twarzy